Hlinka MS-st? Sci-fi, ütleb kapten Sparta. Buchtele tahaks minna

Loomulikult ootab Sparta väljakukkumise tippu ja finaal on ambitsioonikas Praha klubi üheksa aasta pärast. Eliitmängijate koondumine liigub Jestedi neljapäeva lõpusse. Treener Vladimír Vůjtekit on tunnustanud NHL ja tal on mitu kandidaati kodumaise konkursi finalistide lõplikuks kandidaadiks. Nii Libereci kui ka Spartani mängijad osalesid regulaarselt rahvuslikel üritustel. See kehtib ka ründaja Jan Buchtele kohta.

“See on kaugel ja ma ei tahaks sellest rääkida. Ma tegelen ainult seeriaga Libereciga, kõik muu sõltub tervisest ja vormist, ”ütleb Buchtele küsimusest, millised on tema võimalused maailmameistrivõistlusteks.Aga ta võtab seda, et ta ei tee midagi praegu ja ta hoiab meie sõrmed üle. ”

Sparta kapten Jaroslav Hlinka kahetseb ka oma tavalise meeskonnakaaslase kadumist. “Me jääme palju maha, ta oli meie parim mängija kogu hooaja jooksul. Me peame ilma selleta minema.Kuid võib öelda, et meeskond saab kokku tulla. ”

Kui veteran Hlinka, kes teenis 12 punkti kaheksa eesmärgi ja nelja eest mängude eest, saab küsimuse võimaliku tagasipöördumise kohta rahvusmeeskonda, siis naeratab ta. “Ma ei ole sellest midagi kuulnud, seega on see väljamõeldis.”

Aastatel 2013/2014 kutsus Hlinka rahvusmeeskonda treener Alois Hadamczik, kuid 2001. aasta maailmameister oli viimane seitse aastat tagasi .

Nagu Buchtele, on Hlinka klubi edu vastu.

“On hea, kui finaali on jõudnud üheksa aasta pärast. Aga me tahame võita, mitte teist, ”ütles 39-aastane.Ja nüüd oleme lähedal, nii et me teeme selle lõpuni, ”usub Buchtele, kes tähistas eelmisel kahel finaalil Pardubice’ga aastatel 2010 ja 2012. maailma lähemale. Ja võibolla ka treener V coachjtek mäletaks ka Hlinkat…