Raha suurärimees ja õnn jumalatelt. Kuidas võitis Meistrite Liiga?

Arvuti suurärimees Angelopulos aitas meeskonda päästa ja kaks aastat hiljem rahastas ta ka kõrgeima konkurentsi tagasipöördumist. Selle aasta alguses võitsid nad Ateena Kreeka karika võidu. Ja nüüd, pärast hooaja, mis on täis õnnelikke lõppu, võidetakse Meistrite Liiga võitjate trofee.

1924. aastal Konstantinoopoli emigrantide poolt loodud klubi (Istanbul, kui soovid) võitis Kreekale kuulus finale 50 aastat tagasi Euroopa pealkiri, kui sa võidad Slavia ülikooli Prahas (soovi korral USK) Cup Cup võitjate finaalis.

Kuid 21. sajandil kogesid kollased mustad pimedad ajad. Pärast finantsraskuste kandmist pidid nad 2013. aastal kolmandas liigas võtma teise koha.Aga siis tee tagasi eliidi hulgas ei ole toonud läbi.

Tugevdatud meeskonda täis ameeriklased sel aastal liiga ei sära, mille saldo 14 võitu ja 10 kaotustest, kaks ringi enne lõppu alusest seotud viiendale kohale, vaadates kauguse suveräänse dual Panathinaikos ja Olympiakos. Kuid hooaja on juba edukas, klubi on läinud Euroopa tiitlile.

Lisaks korvpallile kui kunsti võlgneb suure osa õnne.

Puudus jõud, mis Athenian polnud läbis tuumik. Päeva viimases mängus neil on vaja võita mitte ainult Saksamaa Bayreuth, kuid rõhub ka saavutusi Strasbourg, Veneetsia.

Lõpuks nad olid kõige rohkem probleeme ise, kui nad võita Bayreuth kolmik päästetud üheksa sekundit enne lõppu pivotman Dusan Šakota.Meeskonna kapten ja AEKi treener viisid viimasel minutil oma mehed Nymburki vastu kaheksandasse vooru.

Ateena keskused esimeses playoff-võistluses andsid suurepärase tulemuse ja kogu võistluse viimane võitja oli jälle pärast 98:88 armulikku võitu. diskvalifitseerimise äärel.

Aga kreeklased mängisid Nymburkis suurepäraselt ja viisid algusest peale. Kuid nad aitasid jõuda kapten Pavel Pumplly’le, kes ei jäänud kahele karistuseks, ja teiselt poolt Kevin Punteri edu, kui ta oli saatnud külalisi 11-punktilisele liinile Puppeti kaudu pika trofee kaks sekundit enne lõppu.

See oli AEKi parimad sündmused jooksval hooajal.

AEK oli kvartali lõpus suhteliselt vaiksem, kui nad võitsid esimesel võistlusel Strasbourgis üle üheksa punkti ja teises, nad sidusid 83:83. Kaks ja pool minutit enne lõppu kaotasid nad 47:55 ja ei olnud kaugeltki uuesti välja. Aga neil õnnestus sõlmida ja läks nelja tippu.

AEK triumf on kahtlemata aidanud kaasa nende ambitsioonile korraldada lõplik turniir hiiglaslikus OAKA areenil. Ateena publiku toetusel mängivad nad erinevalt.

Murcia poolfinaalis võisid hispaania keele kohtunikud, kes ei ole vallandanud viimast Sadie Rojasi rünnakut, päästnud.AEK-i 77:75 rühmas ei ole midagi muutnud katalaani klubimängijate proteste.

Lõppmäng tõi kaasa uue rekordi pealtvaatajate arvus Meistrite Liigas, kui kuulus OAKA areenile saabus 18 000 maksjat.Kodumeeskond ei lase AS Monaco võistluse praegusel suveräänsel üks kord juhtida, ja kuigi nad pidid võitma kogu Prantsusmaa, kaitsesid nad 100: 94 võitu.

Nelja-kordne NBA meister Los Angeles Lakersi kaheksakümnendatel ja seejärel treener Kurt Rambis, kes alustas 1980. aastal AEKis, alustas oma karjääri ja ühines seejärel “Showtime” Magic Johnsoni ajastu ja Kareema Abdul-Jabbara.

Õnnelik omanik Makis Aggelopulos oli oma meeskonnaga väga rahul ja ütles, et ta ei mõtle isegi Eurolize’iga liitumisele, kes on viimastel kuudel võitnud linna rivaali Panathinaikosega.